Zdrapki

Posts not found

No posts has been found. Please return to the homepage.

Wiele kasyn online zapewnia rozrywkę na każdy gust. Emulatory automatów, gier karcianych i ruletki całkowicie powtarzają propozycje prawdziwych instytucji. Gry z żywymi prezenterami pozwalają zanurzyć się w atmosferze klubu gier. Ale programiści nie stoją w miejscu i oferują nowe sposoby na sprawdzenie swojego szczęścia. Jedna z nich – zdrapki na pieniądze- stała się ciekawym dodatkiem, który można znaleźć na każdym renomowanym portalu. Porozmawiajmy o tym bardziej szczegółowo …

Historia i pochodzenie gier zdrapkowych

zdrapki na pieniądzePierwsze wzmianki o loteriach można znaleźć w Biblii i mitach starożytnej Grecji. To prawda, stawką nie były pieniądze, ale życie, i to los (czyli szansa) determinował zwycięzcę. W średniowieczu gra zdrapki stała się popularna we wszystkich krajach europejskich, ostatecznie obejmując cały świat. Rozprzestrzenianie się telewizji wprowadziło loterie na nowy poziom – programy z losowaniami zgromadziły miliony odbiorców. Pod koniec ubiegłego wieku hazard zaczął wkraczać w przestrzeń cyfrową, a zdrapki na prawdziwe pieniadze nie pozostały w tyle. Utworzono pełnoprawne emulatory najpopularniejszych z nich, a niektóre kasyna online zaczęły realizować losowania cennych nagród wśród najbardziej aktywnej części publiczności za pomocą specjalnej funkcjonalności. Nie stały się pełnoprawnym zamiennikiem automatów do gier, ale w renomowanym kasynie online loterie mają specjalną salę tematyczną.

Jak dziala zdrapki na prawdziwe pieniadze?

W nowoczesnych kasynach do gry w zdrapki istnieją trzy główne obszary emulatorów. Te pierwsze to odmiana gry Bingo, lepiej znana w naszym kraju pod nazwą Lotto. Zasady zdrapek tego typu są bardzo proste – na początkowym etapie gracz otrzymuje kartę z zestawem liczb losowych. Następnie dealer komputerowy zaczyna wydawać kolejną sekwencję. Zadaniem jest zamknięcie karty szybciej niż wszyscy przeciwnicy komputerowi, w tym przypadku gracz otrzymuje największą wygraną. Mniejsza ilość może zostać uzyskana przez zamknięcie linii poziomej, pionowej lub ukośnej (warunki są określone przez zasady gry). Stawka w takich emulatorach może wynosić od kilku centów do dziesiątek dolarów, a mnożnik wygranych przekracza x20000.

kasyna do gry w zdrapkiDrugi rodzaj emulatorów oparty jest na grze Keno. Są bardziej nieprzewidywalne w porównaniu z klasycznym Lotto z jednego prostego powodu – sam użytkownik określa kolejność liczb. W przyszłości gra w zdrapki tego typu jest tak prosta, jak w Bingo. Komputer generuje sekwencję liczb losowych w pewnym zakresie wartości. Jeśli jest to całkowicie lub częściowo zbiegło się z tym, co gracz zadał, pozostaje tylko wziąć pieniądze. Zakres stawek w dolarach lub euro jest podobny do Lotto.

Trzeci rodzaj to natychmiastowe zdrapki w kasynie. Emulator przyjmuje zakład w postaci zakupu biletu i natychmiast określa jego rentowność. Łatwe, proste, ale niezbyt przejrzyste dla gracza- nic dziwnego w tym, że takie odmiany loterii nie były szeroko stosowane.

Trzy powyższe podejścia do implementacji emulatorów loterii nie są dogmatami, ale podstawą, na której budowane są najbardziej niezwykłe procesy gry. Na przykład zdrapki w internecie mogą łączyć elementy Lotto i Keno, zapewniając możliwość grania w gry bonusowe w formie natychmiastowej loterii. Wyobraźnia deweloperów jest nieograniczona, więc rachunek hazardu rozrywki tego typu idzie do setek.

Ważną cechą jest czas trwania rundy gry. Uruchomienie automatu do gry i ocena jego wyników zajmuje kilka sekund. Ale jeśli mówimy o emulatorach loterii, to tutaj czas rundy jest znacznie większy. Impreza w Lotto lub Keno może trwać kilka minut i nie każdy fan hazardu będzie z tego zadowolony.

Zasady zdrapek w internecie – jak grać?

Każda rozrywka hazardowa (a gra zdrapki jest jedną z nich) charakteryzuje się dwiema wartościami, które określają szanse na sukces. Pierwszą jest zmienność. W przypadku hazardu jest to ryzyko przegranej jednym zakładem. Na przykład automat o niskiej lotności „daje” gotówkę prawie przy każdym uruchomieniu. Oczywiste jest, że zdrapki na pieniądze mają dość dużą zmienność – szansa na odebranie banku przy jednorazowym uruchomieniu emulatora jest skąpa.

Druga wartość to procent zwrotu dla gracza (RTP to skrót od Return To Player). Charakteryzuje grę losową pod względem ilości gotówki zwróconej użytkownikowi w statystycznie długiej serii gier. Dobry automat ma RTP w przedziale 96–98%. Nie można powiedzieć tego samego o loteriach – i to nie dlatego, że programiści ukrywają takie informacje. Nie ma statystycznie niezawodnej tablicy danych, która pozwoliłaby nam ocenić RTP określonego emulatora.

Z tego samego powodu nie ma sensu przeprowadzać analizy częstotliwości występowania symbolu. Podobnie jak w przypadku automatów do gry, mamy do czynienia z sekwencją niezależnych (lub PRAWIE niezależne) zdarzeń losowych, z których każde ma jednolite prawo dystrybucji.

Jak grać w zdrapki, żeby wygrać?

Zdrapki w internecie mają dużą zmienność i, prawdopodobnie, bardzo niski RTP dla większości odbiorców. Akceptowalne algorytmy zwycięstwa po prostu nie istnieją z definicji – proces jest naprawdę losowy i nie można go przewidzieć (stosowane są „czyste” generatory liczb losowych). W sieci można znaleźć szeroki wachlarz materiałów zawierających „gwarantowany przepis na zwycięstwo” w danej loterii. Jest to albo spekulacja oparta na niewiedzy o teorii prawdopodobieństwa, albo wręcz oszustwo w celu zdobycia pieniędzy od naiwnych obywateli.

Jeśli lubisz hazard, prędzej czy później zwrócisz uwagę na loterie prezentowane w kasynach online. Granie w nich jest proste i jest to dobry sposób, aby ponownie sprawdzić swoje szczęście. Ale nie spodziewaj się zarobić na nich duże pieniądze – nawet w kasynie do gry w zdrapki opłacalność tego rodzaju hazardu pozostawia wiele do życzenia.